ימי גיבוש וכיף לעובדים – המקום שהעובדים שלכם רוצים להגיע אליו

אנו יודעים כי ימי גיבוש וכיף לעובדים ובכלל גיבוש בין אנשים הינו תהליך הדורש ניסיון רב, ערבוב והתאמה נכונים של כל המרכיבים, בחירת המקום, הזמן והמינון הנכון.

  • ביום גיבוש מתמקדים ביצירת חוויה סביב נושא מרכזי תוך שימת דגש על מעורבות פעילה של כל המשתתפים.
  • ביום גיבוש וכיף לעובדים לא סומכים על יד המקרה, אלא מתכננים את הפעילות כך שתאפשר לכל משתתף לתרום בהתאם ליכולתו וכישוריו.

מהן יתרונות ימי גיבוש וכיף לעובדים?

יציאה מהשגרה, הלחץ והיומיום יוצר אפשרות לעובדים לחוות חוויות "אווירה" משותפות יחדיו. להשיל פורמליות משרדית ולהביע את "האני העצמי" של כל אחד מהמשתתפים.
בימי גיבוש וכיף לעובדים המנהל הבכיר ואחרון העובדים הזוטרים חוברים יחדיו למשימות הפעלה שונות מה שיוצר ליכוד, חיבור והכרת האחר.
"הבונדינג" בין העובדים תורם לליכוד החברה למען מטרה אחת, העלאת מורל והרגשת שייכות.

עבודה בשעות ארוכות, עמידה ביעדים וביצוע משימות במקום העבודה יכולים להיות מתישים ומייגעים, לכן מעסיקים רבים בוחרים לאפשר לעובדיהם לצאת ליום גיבוש מהנה, שם יוכלו להירגע משגרת העבודה ולצבור חוויות משותפות יחדיו.
מטרתם של ימי כיף הם בעיקר לצורך גיבוש העובדים, העלאת המורל בסביבת העבודה, והענקת התחושה לעובדים שהחברה משקיעה בהם.
כיום ישנן מגוון אופציות לימי כיף: החל ממסיבות והופעות ועד ימי גיבוש שכוללים משימות מאתגרות ומשעשעות ברחבי הארץ.

איך לבחור את ימי גיבוש וכיף לעובדים שלכם?

כמה נקודות חשובות לארגון מושלם של ימי גיבוש וכיף לעובדים:

האוכל:

אוכל הוא אחד המוטיבים החשובים ביום שכזה. אוכל טעים, טרי ובשפע מעלה את המורל וההרגשה הכללית של המשתתפים באירוע. בחירת הקייטרינג וסוג התפריט המתאים ליום הכיף, ולמגוון העובדים בחברה. תתייחסו לשומרי מסורת, טבעונים, צמחונים ואוהבי הבשר.
כיום יש מבחר גדול של סוגי הגשות וקייטרינגים: קייטרינג דרוזי, קייטרינג חלבי, קייטרינג טבעוני ועוד..
נשנושים לדרך, ארוחת בוקר מפנקת, פריצת פירות מרעננת במהלך היום וכמובן ארוחת צהרים עשירה, טרייה וטעימה.

התוכן:

בחירת קונספט ליום כיף – ימי גיבוש וכיף לעובדים יכולים להיות ימי עיון מקצועיים, טיולים בחיק הטבע ואף יום פעילויות ייחודי. חשוב להגדיר מראש מה יהיה סוג היום כיף וכמה זמן יימשך, כך תוכלו לוודא שהדבר מקובל על רוב העובדים והנוכחות ביום זה תהיה מלאה. אם תבחרו לארגן יום אחד המתבסס על פעילויות גיבוש מגוונות, מומלץ לשכור את שירותיו של מפעיל למבוגרים, שיפעיל את העובדים ויניע אותם להשתתף במשימות ובמשחקים. אם מדובר בטיול בטבע, אנא וודאו שאזור הטיול אינו מסוכן והיוועצו במורה דרך או מדריכים של החברה להגנת הטבע. כמו כן, במידה והפעילות מתוכננת להיות בספא או בית מלון, חשוב לעדכן את המלון בתוכניות שלכם לאותו היום על מנת שיוכלו להיערך בהתאם. כדאי לחשוב על משחקי היכרות שיסייעו לעובדים להתוודע זה לזה טוב יותר. בחירת הקונספט המתאים ליום כיף ואופיו. אם הבחירה למשל, היא יום כיף בבריכה, חשוב לשים את הדגש על כל הקשור לחוויות מים כמו למשל, הכנת הזמנות או הודעה על היום כיף שכוללת מוטיבים מעולם המים, מתנה לכל עובד ערכת חוף שכוללת מגבת, משקפי שמש, מחצלת וכו'. גם את ההופעה או ההפעלה יש להתאים לקונספט הפעילות הנבחר ובכך ליצור קונספט שלם ואחיד.

פעילות מגבשת:

מטרת היום כיף היא גיבוש העובדים. לכן חשוב לבחור בפעילות שמאפשרת אינטראקציה ביניהם.
דוגמא לפעילות כזאת ניתן למצוא בימי כיף שכוללים משימות וזכייה בפרס, או בחוויה של טיול ג'יפים, ואפילו בסדנת אלתור מצחיקה שכוללת אינטראקציה בין העובדים.
יום גיבוש, יכול לבנות חברויות בין העובדים ובכך להקנות אווירה נעימה במשרד ואף לייעל את עבודת הצוות בין כולם. משחקי הגיבוש יסייעו לכם לראות את הדינמיקה הקבוצתית ואף לזהות מי מבין העובדים מגדיל ראש, מי חושב מחוץ לקופסא ומי יכול להיות מנהל פוטנציאלי.
אחת הדרכים הנהדרות לגרום לעובדים להפוך למקשה אחת ולהתגבש, היא דרך משחקי גיבוש מהנים. ישנן כמה אפשרויות למשחקי גיבוש, כמו תחרויות בין קבוצות, משחק משותף בו כל אחד משחק עבור עצמו, סדנאות קבוצתיות ומשחקים בהם אין מנצח בתום המשחק.

התאמת יום כיף לסוג העובדים:

נסו להתאים את יום הכיף לרוב העובדים. שתפו נציג מטעם העובדים בזמן תכנון יום הכיף כדי להבין מה יתאים לאוכלוסיית העובדים שלכם. לדוגמא: האם אופי הארגון צעיר או מבוגר, עם אורנטציה דתית או חילונית…

המקום:

לאחר בחירת הקונספט, הגיע שלב בחירת המקום. האם מרחיקים לכת ממקום העבודה או מחפשים משהו בקרבה? האם זהו יום כיף בטבע או במקום סגור כמו מתחם או מלון? בבחירת המקום יש לבדוק גישה נוחה, חנייה, אישורים וביטוחים, רישיון יצרן, שירותים ורמת שירות. כל הפרטים הקטנים הם אבני היסוד בהפקת יום כיף מוצלח.

הפקה:

חברת הפקה לארגון יום הכיף, כן או לא? בארגון יום כיף מוצלח אפשר להיעזר בחברה להפקת אירועים שתפיק את יום הכיף ותדאג לדברים הקטנים והגדולים, החל מארגון הסעות, למציאת חניות, קייטרינג, מתנות לעובדים, למציאת לוקיישן של היום כיף, לאישורים לקיומו (וזאת המידה והוא מאורגן במקום שאינו מסודר). והיא תוציא לפועל את יום הכיף עם כל מה שיום כזה דורש.

תקציב ספציפי ליום כיף:

הגדרת תקציב ידוע מראש בעזרתו ניתן לתכנן דברים ולעמוד במסגרת התקציב. בדיקת עלויות והשוואת מחירים בין מגוון הצעות של ימי גיבוש וכיף לעובדים וחלוקה נכונה של התקציב בהתאם לפעילויות היום.

דגש על הפרטים הקטנים:

חשוב לשים את הדגש על כל הפרטים הקטנים. תפרסמו מידע לגבי אופי הפעילות ולוחות הזמנים של היום. דאגו לכל מה שהעובדים שלכם זקוקים לו – בקבוקי מים אישיים, הסעות מרווחות, מיזוג אוויר, צל, ערכת עזרה ראשונה, רגישות למזון, עצירה להתרעננות ועוד: ארגון מדויק הופך את היום הזה למדהים ומהנה.

רעיונות לימי גיבוש וכיף לעובדים

 פעילות ספורטיבית אתגרית בבריכה
 מהנעה להנעה – יום ספורט אתגרי ומאתגר .
 סדנאות בישול בטבע.
 אירועים מוזיקליים: "מוזכה", תופים וקצרים

זמן כרמל – קייטרינג דרוזי עם תרבות של אירוח - מטבח דרוזי המשלב מבחר טעמים, ריחות וצבעים.
השירות ניתן במתחם זמן כרמל או בכל מקום אחר בפריסה ארצית.
השאירו פרטים או התקשרו

השארת תגובה